Елдис

0лв.

Out of stock

Caravan Elddis Cyclone EX увезен од Англија!

Сите наши приколки се проверени за:

• Протекување
• Влага
• Сервисност на сите апарати од опремата

Караванот има:

• Две посебни и комплетно опремени спални соби, со вкупен капацитет до
пет лица
• Кујна, која вклучува – мијалник со топла и ладна вода, четири рингли
плин, рерна и скара на плин и струја, фрижидер на плин и струја 12/220 волти
• Влажна просторија – бања со хемиско касето тоалет

Достапно и во караванот:

• електрична контролна табла со заштитни осигурувачи
• осветлување кое може да се напојува со струја од 12/220 волти
• шпорет на гас и електричен вентилатор за побрзо загревање
• котел за гас и струја-12/220 волти, кој го снабдува целиот караван со топла вода
• Сите прозорци и отвори имаат работни ролетни и ролетни, кои се видливи од
фотографиите
• маса за преклопување/и;
• брзи надворешни приклучоци за напојување – кои може да се напојуваат со влечна батерија или
евра приклучок до 220 волти
• вода – која може да се снабдува од надворешен/внатрешен резервоар или од извор на вода
• гас

Дополнителни додатоци

• антивибрациона лента за влечење
• контејнери за чиста и нечиста вода
• скали за влезната врата

Должина – 6,80
Ширина -2,19
Тежина -1162/1400

При купување обезбедуваме превоз до однапред договорена адреса!
Нудиме разновидни каравани, исто така на барање! За повеќе информации
јавете се на наведените броеви!

Out of stock

Разгледайте също

Изпратете ни имейл

Изпратете ни запитване и нашите продавач – консултанти ще се свържат обратно с Вас в максимално кратък срок!

Позвънете ни

Освен по имейл можете да се свържете с нас и на всеки от посочените по-долу телефони за съответната страна! Ние говорим Вашия език!

Споделете нашите продукти с приятели

Title

Go to Top