TEC Travel King

Out of stock

TEC Travel King караван. увоз од Англија!

Сите наши приколки се проверени за:

• Протекување
• Влага
• Сервисност на сите апарати од опремата

Караванот има:

• Две посебни и комплетно опремени спални соби, со заедничка
капацитет до пет лица
• Кујна, која вклучува – мијалник со топла и ладна вода, четири
плинска плоча, печка и скара плин и струја, ладилник плин и струја 12/220
волти
• Влажна просторија – бања со хемиско касето тоалет

Достапно и во караванот:

• електрична контролна табла со заштитни осигурувачи
• осветлување кое може да се напојува со струја од 12/220 волти
• шпорет на гас и електричен вентилатор за побрзо загревање
• котел за гас и струја-12/220 волти, кој го снабдува целиот караван со топлина
вода
• Сите прозорци и отвори имаат работни ролетни и ролетни кои се
погледнете од фотографиите
• маса за преклопување/и;
• брзи надворешни приклучоци за напојување – кои можат да се напојуваат со влечење
батерија или евро приклучок до 220 волти
• вода – која може да се снабдува од надворешен/внатрешен резервоар или од
извор на вода
• гас

Дополнителни додатоци:

• антивибрациона лента за влечење
• контејнери за чиста и нечиста вода
• скали за влезната врата

Должина – 4,50
Ширина -2,05
Тежина -860/1100

При купување обезбедуваме превоз до однапред договорена адреса!
Нудиме разновидни каравани, исто така на барање! Повеќе
информации јавете се на наведените броеви!

Разгледайте също

Изпратете ни имейл

Изпратете ни запитване и нашите продавач – консултанти ще се свържат обратно с Вас в максимално кратък срок!

Позвънете ни

Освен по имейл можете да се свържете с нас и на всеки от посочените по-долу телефони за съответната страна! Ние говорим Вашия език!

Споделете нашите продукти с приятели

Title

Go to Top